Klasyfikacja końcowa Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego 2020 zatwierdzona

Klasyfikacja końcowa Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego 2020 zatwierdzona

2021-02-17 Wyłączono przez admin

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego ZO PZM w Opolu zatwierdziła końcową klasyfikację Opolskiego Samochodowego Pucharu rajdowego 2020. Klasyfikacja znajduje się w dziale WYNIKI.

W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjni okazali się Sebastian Bojdoł z Andrzejem Mrowczykiem wygrywając pierwszą rundę w Głubczycach i zajmując miejsca na podium w dwóch ostatnich rundach. Tytuł Wicemistrza zdobył Tomasz Gucwa, który wygrał oba podjazdy na Górę Św. Anny, pierwszy raz pilotowany przez Dawida Gawła, a drugi raz przez Jacka Białka. Drugimi Wicemistrzami OSPR 2020 zostali Robert Górecki oraz Artur Hybiorz.

Mistrzami w klasie 3 (1600 – 2000 cm³) zostali triumfatorzy klasyfikacji generalnej – Sebastian Bojdoł i Andrzej Mrowczyk, trzecie miejsce zajęli również Drudzy Wicemistrzowie generalki – Robert Górecki i Artur Hybiorz. Podium na 2 miejscu uzupełnili Kamil Kawalec oraz Sebastian Krzyżowski zwyciężający oba podjazdy na Górę Św. Anny w klasie.

W klasie 2 (1400 – 1600 cm³) pierwsze miejsce zajął Damian Wieczorek pilotowany w Głubczycach przez Pawła Danisza, natomiast w pozostałych trzech rundach przez Romana Liberę. 2 miejsce zajęli Marek Pacholarz i Janusz Filip, z kolei 3 miejsce zajęli bracia Mariusz Mróz i Sławomir Mróz.

Mimo potężnego dzwona na szutrach w Czarnolesie, Grzegorz Bieniek wraz Joachimem Muszem wywalczyli tytuł mistrzowski w klasie 1 (do 1400 cm³).

Klasę Cento wygrywają niedoścignieni Tomasz Zabawczuk i Janusz Wilk, którego w ostatniej rundzie zastąpiła Anna Wilk.

W pozostałych klasach (RWD, 126p, GOŚĆ) ze względu na zbyt małą liczbę sklasyfikowanych uczestników nie przyznano tytułów mistrzowskich.

Uroczystość wręczenia pucharów zaplanowana jest na dzień 6 marca 2021 roku. O dokładnym czasie i miejscu wszyscy nagrodzeni zostaną poinformowani indywidualnie.