Klasyfikacja końcowa Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego 2021 zatwierdzona

Klasyfikacja końcowa Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego 2021 zatwierdzona

2022-01-27 Wyłączono przez admin

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego ZO PZM w Opolu zatwierdziła w dniu 14 grudnia 2021 roku końcową klasyfikację Opolskiego Samochodowego Pucharu rajdowego 2021. Oficjalna klasyfikacja znajduje się w dziale WYNIKI.

Niestety, z zaplanowanych 7 rund w 2021 roku odbyły się jedynie 3 – Rajd Nyski im. Krzysztofa Borowego, Rajd Turawski i Super KJS AnnA.

Wygrywając 2 rundy i zajmując 2 miejsce w Rajdzie Nyskim pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie załoga Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski. Drugie miejsce zajęła załoga Piotr Cichoń i Przemysław Baryła, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Robert Górecki pilotowany przez Artura Hybiorza.

Zwycięzcami klasy 4 (powyżej 2000 cm³) zostali mistrzowie generalki, czyli Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski, drugie miejsce zajęli także wicemistrzowie generalki – Piotr Cichoń i Przemysław Baryła, podium w tej klasie uzupełniła załoga Dawid Gaweł oraz Wojciech Kampczyk.

Klasę 3 (1600 – 2000 cm³), pomimo niepowodzenia na Górze Św. Anny, wygrali Aleksander Kołodziej oraz Paweł Hojdem. Drugie miejsce, ze względu na wygraną w ostatniej rundzie, zajął Przemysław Kurek pilotowany raz przez Radosława Kosewskiego, natomiast drugi raz przez Mateusza Kulika. Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy Rajdu Festiwalowego – Michał Brzóska i Joanna Brzóska-Duda.

Klasa 2 (1300 – 1600 cm³) to zdecydowane zwycięstwo Damiana Wieczorka i Romana Libery. Drugi stopień podium, mimo zaliczonych tylko 2 rund, osiągnął duet Hubert Laśkiewicz – Krzysztof Nowak, trzecie miejsce zajęli bracia Marcin Czerwiec i Łukasz Czerwiec.

Klasę 1 (do 1300 cm³) wygrywają niedoścignieni Tomasz Zabawczuk oraz Janusz Wilk. Drugie miejsce zajmują Tomasz Kunecki i Mateusz Marynik, natomiast trzecie Barbara Pietrzyk pilotowana przez Grzegorza Bieńka.

Zwycięzcami klasy RWD zostali drudzy wicemistrzowie klasyfikacji generalnej – Robert Górecki i Artur Hybiorz. Drugie miejsce zajął Paweł Kiełbasa wraz z Bartoszem Dębowskim i z Mikołajem Groszewiczem. Trzeci stopień podium osiągają Grzegorz Górski i Marcin Jakubowski.

W klasie HISTO sklasyfikowano 2 załogi – na 1 miejscu Robert Gabryszewski oraz Katarzyna Gabryszewska w jedynym w swoim rodzaju Autobianchi, natomiast na 2 miejscu załoga Fiata 126 p – Artur Kulpa i Tomasz Kołodyński.

Pozostaje jeszcze klasa „GOŚĆ”, w której ze względu na start w dwóch rundach, jedyną sklasyfikowaną załogą zostaje Andrzej Badora i Maciej Krzysik.